hajpakolás

Miért annyira fontos a hajpakolás?

Minden hajnak szüksége van a megfelelő ápolásra és gondozásra annak érdekében, hogy mindig erős és egészséges legyen. Ugye a hajszálak folyamatos igénybevételnek vannak kitéve. Megerősítésükben és gondozásukban a hajpakolás is segíthet. Segítségével a dohányfüst, a szmog és egyéb tényezők, akárcsak a stressz, nem fognak nagymértékben ártani.

Természetesen az időjárás viszontagságai is kihatnak az állapotára. Nyáron az erős napfény nem tesz jót, míg télen a nagy hideg van rossz hatással a hajkoronára. A túlságosan igénybevett haj esetében fontos szerepet kap a hajpakolás.

A szakemberek szerint szinte rögtön megköszöni a hajkorona, ha balzsam helyett, inkább a megfelelő pakolást választja az ember, amit érdemes legalább 15 percig hatni hagyni. Sokan azonban ezt a lényeges lépést elrontják vagy kihagyják, mert balzsamozás után és nem helyett használják a hajpakolást. Emiatt a haj túlságosan elnehezedik.

A hajbalzsam elsősorban a haj hidratáltságáért, mindennapos ápolásáért felelős, de alkalmatlan annak regenerálására. A megfelelő hatóanyagokkal bíró hajpakolás legfontosabb adottsága az, hogy képes helyreállítani a hajszálak felületén keletkezett sérüléseket és megerősíti a hajszálakat. Ennek köszönhetően a haj ismét erős és fényes lesz, illetve könnyen kezelhető és jól formázható marad.

Aranyat ér az indiai citromfűolaj

India mindig is híres volt a fűszerekről, olajokról és különféle gyógynövényekről, füvekről. A nyugati világban egyre nagyobb népszerűségnek örvend az indiai citromfűolaj, a remek szagtalanító és illatosító hatásának köszönhetően.

Olyan frissességet áraszt magából, amire számtalan esetben nagy szükség lehet. Miben rejlik a titka? Az illóolajat egy magas, aromás, évelő, gyorsan növő fűféléből nyerik. A növény olaja napsárga színű, erős füves, citromos illattal bír.

A citromfűolaj mellett azért döntenek sokan, mert sokoldalúan hat a bőrre, természetesen pozitív értelemben. A pórusokat összehúzó, bőrnyugtató és dezodoráló hatása szinte minden évszakban előnyösnek bizonyul. Sőt, ezen tulajdonságok révén, a kozmetikai készítményekbe is alkalmazható, hiszen hatóanyagként előnyös az alkalmazása.